صدور بلیط های چارتری

پرواز های چارتر عموما پرواز هاییست که شما سرچ میکنید و دنبال آن هستید.
بلیط های چارتری همیشه خرید مورد علاقه ی مسافران است. بیشتر مواقع شما بلیط های چارتری را برای سفرهای خود ترجیح می دهید. کلمه چارتر به معنای (دربست کرایه دادن است). وقتی یک آژانس یا یک شخص یا شرکت تعدادی از صندلی های هواپیما و یا اتاق های هتل را برای مدت مشخصی اجاره میدهد به اصطلاح آن را چارتر کرده است و یا چارتر کننده است.
به عنوان مثال وقتی یک شرکت دولتی یا خصوصی کارکنانی دارد که مدام در طول سال در حال سفر هستند پس مزیت آن شرکت است که تعدادی از صندلی های هواپیما و یا اتاق های هتلی را چارتر کند. چون چارتر مانند خرید عمده و بالطبع به صرفه تر می باشد.
چارتر انواع مختلفی دارد:
فول چارتر: (FULL CHARTER) در این حالت تمامی صندلی ها و یا تمامی اتاق های هتل درمسیر و زمان مشخص به اجاره آژانس یا شرکت در می آید.
سیت چارتر: (SEAT CHARTER) در این حالت فقط بخشی از صندلی های هواپیما و یا هتل به اجاره آژانس یا شرکت در می آید.
چارتر از نطر زمان هم انواع مختلفی دارد:
۱-چارتر شناور: در این حالت بلیط های برگشت محدودیت زمانی ندارد. یعنی چارتر کننده به مدت سه ماه کل هواپیما و یا تعدادی از صندلی هایش را چارتر میکند و بلیط های رفت و برگشت را در همین سه ماه میفروشد.
۲-چارتر بک تو بک: در این حالت چارتر کننده موظف است بلیط هایش را طی یک مدت زمان مشخص به فروش برساند. مثلا شما یک بلیط به مقصد ترکیه میخواهید چارتر کننده به شما می گوید تاریخ بلیط برگشت باید حداکثر تا سه هفته آینده باشد.
۳- چارتر بلاک: در این حالت چارتر کننده باید بلیط هایش را در زمان رفت و برگشت مشخص به فروش برساند.
یعنی در چارتر بلاک هم تاریخ رفت و هم تاریخ برگشت محدودیت دارد. برای مثال چارتر کننده به شما می گوید که برای تاریخ ۲۵ مهر تا ۳۰ مهر بلیط دارد و تاریخ های دیگر موجود نیست.
بلیط چارتر با بلیط های سیستمی تفاوت های زیادی دارد:
تفاوت بلیط های سیستمی و چارتر در این است که در بلیط های سیستمی برنامه پروازی مشخص است و شما زمان قبل تری می دانید که برای چه تاریخی و چه مقصدی پرواز هست.
از دیگر تفاوت ها این است که در پرواز های چارتری این امکان وجود ندارد که تاریخ یا ساعت پروازتان را تغییر بدهید و مبلغ پرداختی هم بدون کنسلی است بازگشت است اما در پرواز های سیستمی به این صورت هست که اگر قصد جا به جایی و یا کنسلی پرواز را داشتید میتوانید با پرداخت مبلغ جریمه این کار را انجام دهید.

با ورود به کانال واتساپ و تلگرام ما از قیمت روزانه بلیط ها و بلیط های لحظه آخری مطلع شوید

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تورهای ما تماس بگیرید

66479747 021

© 2020 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ابر و موج می‌باشد.